Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Громадськість пропонує встановити у Вінниці перший в Україні пам’ятник Івану Богуну

    В актовій залі Вінницької облдержадміністрації відбулося засідання круглого столу «Іван Богун – визначний полководець та державний діяч української нації», ініціатори та учасники якого запропонували міській і обласній владі встановити у Вінниці перший в Україні пам’ятник визначному козацькому полковнику – Вінницькому і ....

  • Підведено остаточні підсумки 14 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад

    18 липня, одразу після завершення 23 позачергової сесії обласної Ради, відбулось засідання Конкурсної ради з проведення 14 Обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. На засіданні визначили переможців по проектам чотирьох районів, рішення по яким було відкладено на попередньому засіданні. Також внесено зміни до переліку проектів-пер ....

  • Ігор Хміль та Михайло Кременюк стали заступниками голови обласної Ради

    Керуючись законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова обласної Ради Анатолій Олійник вніс на розгляд депутатів дві кандидатури на посаду заступників – Михайла Кременюка та Ігоря Хміля. Кожен з них виступив перед присутніми з промовою щодо своєї депутатської та професійної діяльності. Одразу після завершення об ....

Вінниччина та Ліберецький край Чеської Республіки підписали договір про співпрацю Роздрукувати

Заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Ігор Хміль в складі офіційної делегації, яку очолив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, з 17 по 20 квітня перебував у Ліберецькому краї Чеської Республіки. У робочій поїздці також взяли участь депутат обласної Ради, радник голови облдержадміністрації, голова правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» Дмитро Чаленко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту  фінансів  облдержадміністрації Микола Копачевський, перший заступник директора ВФ НКУ «Вінницька  регіональна дирекція ВІНТЕРА» Іван Педорук.

Триденний візит мав насичену програму знайомства з життям та досягненнями Ліберецького краю, який розташований в історичній області Богемія на півночі Чехії. Це один із 14 країв, які було створено в процесі адміністративної реформи Чехії.

У першій день візиту відбулася зустріч з Гетьманом Ліберецького краю Мартіном Путою, членами регіональної адміністрації та членами Ради Ліберецького краю, а також робоча зустріч-діалог з підприємцями Ліберецького краю. Під час зустрічі Рада Котасова, член ради Ліберецького краю, Міхаель Отта, директор департаменту регіонального розвитку та європейських фондів та Оскар Мужічек, голова Крайової Торгово-промислової палати охарактеризували підприємницьке та інвестиційне середовище Ліберецького краю.

У це й же день делегація відвідала обласну лікарню, яка ще десять років тому втратила статус бюджетної організації та стала акціонерним товариством. Варто зазначити, що в Чехії запроваджена страхова медицина, громадяни до 26 років та пенсіонери застраховані за рахунок держави. Тож основні надходження лікарні — це кошти страхових компаній. Під час перебування вінницької делегації у лікарні йшлося, зокрема, про гуманітарну взаємодію та передачу медобладнання на потреби вінницьких пацієнтів.

Із методами навчання молоді та дослідженнями в напрямку нано-технологій знайомилися в Технічному Університеті Ліберець (ТУЛ). Навчання тут ведеться двома мовами: чеською та англійською, тож умовою до вступу на один із семи факультетів цього університету є знання англійської мови. Наразі в ТУЛі навчається понад 7000 студентів, серед яких – чимало українців.

Наступного дня в урочистій обстановці була підписана угода щодо розвитку торговельно-економічного, науково-технічного і гуманітарного співробітництва між двома регіонами – Вінницьким і Ліберецьким. На підписання угоди прибув надзвичайний і повноважний посол України в Чехії Євген Перебийніс, який зазначив, що підписання такої міжрегіональної угоди про співпрацю — перша за час його перебування на посаді Посла в Чехії.

Потім були відвідини місцевої мерії та знайомство зі старостами міст та сіл Ліберецького краю. Говорили про децентралізацію, яка наразі є актуальною темою для області в цілому та територіальних громад зокрема.

Згодом побували у одній з найстаровинніших броварень «Свіяни», яка була заснована понад 450 років тому.

Повернутись 21 квітня 2017 року, 10:29 Переглядів: 175

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація