Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Депутати припинили повноваження першого заступника голови обласної Ради Людмили Щербаківської

    Під час 19 позачергової сесії депутат обласної Ради Юрій Яремчук подав на розгляд депутатського корпусу проект рішення «Про першого заступника голови обласної Ради». Звернення про припинення повноважень першого заступника голови обласної Ради (без припинення повноважень депутата) Людмили Щербаківської підписав 41 депутат. Нагадаємо, д ....

  • Анатолій Олійник: «Іншого шляху, як об’єднання громад, у нас немає»

    «На межі розподілу повноважень, відповідальності, фінансів між об’єднаними територіальними громадами і районами виникає багато питань. Конструктивом є те, що ці питання обговорюються спільно з розробниками законопроекту та представниками районних рад, районних адміністрацій та очільників об’єднаних територіальних громад». Пр ....

  • Голови сільських та районних рад Вінниччини зустрілися з народними депутатами

    16 травня у Києві голова обласної Ради Анатолій Олійник та керуючий справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяна Яременко беруть участь у зустрічі з керівниками Комітетів Верховної Ради України та народними депутатами, обраними від Вінниччини – Сергієм Кудлаєнком, Олексієм Порошенком, Миколою Кучером, Іваном Споришем, Іваном Мельничуком, ....

Вінниччина та Ліберецький край Чеської Республіки підписали договір про співпрацю Роздрукувати

Заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради Ігор Хміль в складі офіційної делегації, яку очолив голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, з 17 по 20 квітня перебував у Ліберецькому краї Чеської Республіки. У робочій поїздці також взяли участь депутат обласної Ради, радник голови облдержадміністрації, голова правління ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» Дмитро Чаленко, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту  фінансів  облдержадміністрації Микола Копачевський, перший заступник директора ВФ НКУ «Вінницька  регіональна дирекція ВІНТЕРА» Іван Педорук.

Триденний візит мав насичену програму знайомства з життям та досягненнями Ліберецького краю, який розташований в історичній області Богемія на півночі Чехії. Це один із 14 країв, які було створено в процесі адміністративної реформи Чехії.

У першій день візиту відбулася зустріч з Гетьманом Ліберецького краю Мартіном Путою, членами регіональної адміністрації та членами Ради Ліберецького краю, а також робоча зустріч-діалог з підприємцями Ліберецького краю. Під час зустрічі Рада Котасова, член ради Ліберецького краю, Міхаель Отта, директор департаменту регіонального розвитку та європейських фондів та Оскар Мужічек, голова Крайової Торгово-промислової палати охарактеризували підприємницьке та інвестиційне середовище Ліберецького краю.

У це й же день делегація відвідала обласну лікарню, яка ще десять років тому втратила статус бюджетної організації та стала акціонерним товариством. Варто зазначити, що в Чехії запроваджена страхова медицина, громадяни до 26 років та пенсіонери застраховані за рахунок держави. Тож основні надходження лікарні — це кошти страхових компаній. Під час перебування вінницької делегації у лікарні йшлося, зокрема, про гуманітарну взаємодію та передачу медобладнання на потреби вінницьких пацієнтів.

Із методами навчання молоді та дослідженнями в напрямку нано-технологій знайомилися в Технічному Університеті Ліберець (ТУЛ). Навчання тут ведеться двома мовами: чеською та англійською, тож умовою до вступу на один із семи факультетів цього університету є знання англійської мови. Наразі в ТУЛі навчається понад 7000 студентів, серед яких – чимало українців.

Наступного дня в урочистій обстановці була підписана угода щодо розвитку торговельно-економічного, науково-технічного і гуманітарного співробітництва між двома регіонами – Вінницьким і Ліберецьким. На підписання угоди прибув надзвичайний і повноважний посол України в Чехії Євген Перебийніс, який зазначив, що підписання такої міжрегіональної угоди про співпрацю — перша за час його перебування на посаді Посла в Чехії.

Потім були відвідини місцевої мерії та знайомство зі старостами міст та сіл Ліберецького краю. Говорили про децентралізацію, яка наразі є актуальною темою для області в цілому та територіальних громад зокрема.

Згодом побували у одній з найстаровинніших броварень «Свіяни», яка була заснована понад 450 років тому.

Повернутись 21 квітня 2017 року, 10:29 Переглядів: 111

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація