26 червня о 12.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться засідання президії обласної Ради. 26 червня о 13.00 у приміщенні обласної Ради (сесійна зала, 2 поверх) відбудеться обговорення кандидатур до складу поліцейських комісій; 26 червня о 14.00  в приміщенні облдержадміністрації, зала засідань (4-й поверх) відбудеться засідання Комісії з питань нагородження Почесною відзнакою «За заслуги перед Вінниччиною»

Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Заявки на конкурс «Людина року» приймаються до 1 серпня 2017 року

    Щороку до Дня Незалежності України проводиться обласний конкурс на звання „Людина року”. У конкурсі беруть участь вінничани, які проживають на території області та мають визначні особисті заслуги і вагомі професійні здобутки у розрізі 25 оголошених номінацій: „Архітектор”, „Регіональний лідер”, „Громадськи ....

  • Привітання керівництва області з нагоди Дня державної служби

    Шановні держслужбовці Вінниччини! Прийміть найщиріші вітання з Днем державної служби! На державних службовців покладено відповідальне завдання – забезпечувати практичне виконання в державних органах функцій і завдань держави. Кожен з нас, на своєму місці, виступає ланкою, що поєднує владу і народ, ми формуємо ефективну систему де ....

  • Стадницький полігон – приклад удосконалення сфери поводження з побутовими відходами

    21 червня на чолі з головою обласної Ради Анатолієм Олійником члени Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, депутати обласної Ради, голови районних рад та державних адміністрацій відвідали діючий полігон твердих побутових відходів в селі Стадниці Вінницького району. Перед присутніми виступили заступник голови облдержадміністрації Ва ....

Від репресій постраждало 42 тисячі вінничан Роздрукувати

18 травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. В цьому році  виповнюються  80-ті роковини початку масових політичних репресій. Вінничан, які потерпіли від дій радянської влади, вшанували голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович. Вони нагородили 24

членів обласного товариства колишніх політв’язнів, репресованих та їх дітей, обласного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, членів обласної організації «Суспільна Служба України» Почесними грамотами облдержадміністрації та обласної Ради, а також міської рад.

- Ми зібрались, щоб пом’янути усіх тих, чиїми нащадками ми є, адже через кожну сім’ю пройшов терор і репресії, - сказав Анатолій Олійник. - Але сьогодні кожна держава має мати запобіжники від тоталітаризму, щоб нікому не приходила думка узурпувати владу. На жаль, територія нашої держави, наш народ  найбільше зазнали репресій. Але сьогодні кожен з нас на своєму місці має можливість зробити невеликий внесок, аби ми утвердились, як сильна цивілізована демократична держава, яка поважає думку опонента.

Протягом ХХ століття Україна зазнала важких втрат. Сталінська репресивна машина знищувала всіх, хто намагався протистояти їй. Жертвою міг стати будь-хто – селянин чи інтелігент, учитель чи інженер, робітник або науковець. Для України було встановлено обов'язкову кількість репресованих — 28100 осіб, з яких 7800 мали були засуджені до розстрілу. Не обійшли репресії і Вінниччину. Їхній пік припав на осінь 1937 та початок 1938 року, коли були затверджені нові рознарядки та збільшена квота репресованих.

Увесь світ дізнався про трагедію на Вінниччині, коли були опубліковані протоколи міжнародної комісії представників 13 європейських держав, яка працювала в 1943 році під час розкопок жертв сталінських репресій. Репресії починалися зі списків підозрюваних.  Страти у Вінниці виконувалися в подвір'ї будинку НКВС на вул. Дзержинського, а поховання жертв відбувалося в трьох місцях міста: у парку імені Горького, біля православного цвинтаря  та у фруктовому саду, який розташовувався на вулиці Підлісній. Родичам загиблих повідомляли, що арештованих засуджено до тривалих строків ув'язнення без права листування й вислано у віддалені райони колишнього Радянського Союзу.

А за даними архіву СБУ,  тільки у 1937-38 роках в Україні заарештовано 267 тис. 579 осіб, з них  - 122 тисячі розстріляно. Всього під час репресій постраждало понад 42 тисячі вінничан.

Повернутись 18 травня 2017 року, 17:00 Переглядів: 125

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація