Вітання

Голови Вінницької обласної Ради

Олійника Анатолія Дмитровича

  • Ігор Хміль пропонує страхувати учасників АТО з Вінниччини

    Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль зустрівся з журналістами газет «Вінниччина» і «Вісті «Тепличчини» та інтернет-сайтів «Вінниця.info» і «Власно». Говорили про перший місяць роботи Ігоря Вікторовича на посаді заступника голови. З роботою обласної Ради він був знайомий і раніше, адже працю ....

  • Пропонують запровадити відзнаку «Патріот Вітчизни»

    9 серпня пройшло засідання круглого столу щодо проекту Положення про відзнаку обласної Ради «За заслуги перед Вінниччиною» для нагородження учасників АТО, волонтерів, підприємців та благодійників. Обговорювали доцільність запровадження у Вінницькій області спеціальної відзнаки обласної Ради та облдержадміністрації «Патріот Вітчи ....

  • Мурованокуриловецька сортувальна лінія збільшить експлуатацію полігону до 30 років

    Після завершення виїзної наради з питань поводження з твердими побутовими відходами та екологічної безпеки заступник голови обласної Ради Ігор Хміль, голова облдержадміністрації Валерій Коровій та всі учасники наради оглянули полігон для захоронення твердих побутових відходів і взяли участь у відкритті сортувальної лінії твердих побутових відходів ....

Екологічні проблеми обговорили під час виїзної наради в Мурованокуриловецькому районі Роздрукувати

Заступник голови обласної Ради Ігор Хміль взяв участь у виїзній нараді в Мурованокуриловецькому районі з головами райдержадміністрацій, районних рад, міськими головами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад. Вона відбулася під керівництвом голови облдержадміністрації Валерія Коровія.

Участь в засіданні також взяли депутати обласної Ради Геннадій Мазур, Андрій Поліщук, Дмитро Чаленко, а також керівники, директори обласних управлінь та департаментів облдержадміністрації. 

Про заходи щодо виконання положень Закону України «Про відходи» доповідав заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник.

В ході своєї презентації Василь Миколайович проаналізував готовність населених пунктів області до роздільного збору твердих побутових відходів, їх переробки та захоронення відходів.

– Щорічно у Вінницькій області збирається та захоронюється на полігонах (сміттєзвалищах) понад 1,2-1,4  мільйони кубічних метрів відходів, – зауважив Василь Броварник. – Відповідно до звітних даних  2016 року,  найбільший річний обсяг  захоронених відходів  припадає на місто Вінницю  та становить 674 тисяч кубічних метрів, середній річний показник по районах області становить 17-20 тисяч кубічних метрів. Загальна кількість діючих полігонів (сміттєзвалищ) - 784, в більшості випадків вони не відповідають нормативним вимогам. Переважна більшість діючих сміттєзвалищ це сільські сміттєзвалища, обладнані без проектів, потребують поновлення обваловки, захисних лісонасаджень, під’їзних шляхів тощо. Утримання сміттєзвалищ здійснюється з порушенням технології  захоронення відходів та вимог екологічної та пожежної безпеки.

Василь Броварник зауважив, що у перспективі кожен район повинен мати районний сміттєсортувальний комплекс, а також працювати над економічно обґрунтованими тарифами на вивіз, сортування та переробку сміття.

З питанням стосовно виконання заходів Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки у Вінницькій області щодо підвищення рівня екологічної безпеки та припинення втрат біотичного та ландшафтного різноманіття виступив директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук.

Виступаючи Микола Федорович прозвітував про роботу щодо відновлення парків - пам’яток садово-паркового мистецтва, яких на Вінниччині налічується 36.

 – Більшість парків потребують кваліфікованого системного догляду, оскільки 20 років поспіль  відновлювальні роботи не проводились зовсім, – зауважив Микола Ткачук. – На ці роботи виділялись мізерні кошти  і тільки у 2016-2017 роках профінансовано та освоєно 2 мільйони 542,8 тисяч гривень, які були в  основному використані на розчистку і відновлення пам’яток садово-паркового мистецтва, де зараз розміщені заклади освіти і охорони здоров’я.

Важливою темою обговорення під час виступу директора Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів  облдержадміністрації, була тема поліпшення екологічного стану водних об’єктів – розчистці  ставків та русла річок, забезпечення екологічного нагляду за випадками розорювання окремими сільгоспвиробниками прибережних смуг, які мають становити не менше 25 м до самої води.

Микола Ткачук повідомив, що в результаті  впорядкування надання в оренду водних об’єктів Вінницької області та введення єдиних норм,  оренда на 20 років під 3% річних, за останній рік в чотири рази збільшило платежі до бюджету.

Повернутись 9 серпня 2017 року, 12:30 Переглядів: 133

Логін: *

Пароль: *

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація